a

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برخی دوره های ما

پاسخگوی شما عزیزان هستیم 91071021-021

 

مجازی سازی یک تکنولوژی نوظهور در دنیای IT  است که به طور روزافزونی مورد استقبال سازمان ها در سرتاسر جهان واقع شده است. بهره گیری از مجازی سازی، انقلابی در زیرساخت سخت افزاری سازمان ها پدید آورده است و عملا معماری جدیدی بر اساس آن بنیان گذاشته شده است. در واقع مجازی سازی به نوعی راهکاری برای استفاده حداکثری از منابع سخت افزاری است. با استفاده از مجازی سازی بر روی یک سرور می توان چندین سیستم عامل و برنامه را به طور همزمان و موازی نصب نمود، به طوری که هر یک در زمانی که نیاز به منابعی چون CPU ، کارت گرافیک ویا حافظه پیدا کردند، بتوانند به اندازه نیازشان از این منابع مشترک استفاده نمایند. مجازی سازی یک دستگاه سرور تنها ابتدای این سناریوی بی نظیراست. فراهم آوری یک زیرساخت کاملا مجازی بر روی یک مجموعه متشکل از ۱۰۰ ها سرور و Storage، هدفی است که مجازی سازی به راحتی آن را ایفا می نماید. با بهره گیری از این سناریو نه تنها در استفاده از سخت افزار صرفه جویی می شود و هزینه های کمتری را متحمل می شوید، بلکه وابستگی محیط عملیاتی به سخت افزار کم شده و جابه جایی و به روز رسانی سیستم ها به راحتی موثر می شود. بنابراین مدیریت آسان تر، و پشتیبانی ساده تر از برتربن ویژگی های این راهکار است. برای مجازی سازی محصولات متنوعی از شرکت های مختلف وجود دارد. اما معتبرترین آنها ساخته سه شرکت Microsoft، VMware و Citrix می باشد. VMware در بین این سه شرکت با فاصله قابل توجهی از رقبای خود پیشتر است. شروع کار باید جستجو برای یافتن یک Hypervisor بسیار قدرتمند باشد. Hypervisor یا VMM برنامه ای است که امکان نصب چندین سیستم عامل به طور همزمان را بر روی سرور یا رایانه پذیرنده فراهم می آورد و با مدیریت منابع سخت افزاری، آن را در بین سیستم عامل ها و نرم افزارهای متقاضی تسهیم می کند. VMware ESXi قدرتمندترین و ثابت شده ترین Hypervisor موجود در صنعت بوده و یقیناً بهترین گزینه در میان سایر Hypervisorها برای ایجاد یک محیط رایانش ابری است . به کارگیری مجازی سازی امروزه یکی از مهمترین اجزای استراتژی IT شرکت ها می باشد. پس یقینآ نگرانی شرکت ها در انتخاب بهترین فروشنده محصولات مجازی سازی قابل تامل است. Vmware پیشروترین تولید کننده محصولات مجازی سازی است. این شرکت در تکنولوژی مجازی سازی سالها از رقبایی چون مایکروسافت و xen جلوتر است.

برخی از خدمات آی شبکه در حوزه مجازی سازی
مشاوره، طراحی، راه اندازی و پشتیبانی VMware vSphere جهت مجازی سازی محیط فیزیکی به یک ساختار مجازی به صورت بهینه مشاوره، راه اندازی وپشتیبانی VMware NSX  برای محافظت بیشتر و مدیریت راحت تر  ساختار شبکه ای مجازی یک سازمان
مشاوره، راه اندازی وپشتیبانی VMware SRM  جهت محافظت از داده های سایت اول توسط سایت دوم به صورت آنی مشاوره، راه اندازی وپشتیبانی VMware Horizon   جهت استفاده بهینه از منابع در سازمان ها توسط دسکتاپ های مجازی

مرکز داده (Data Center) مجموعه­ ای است از تجهیزات ذخیره سازی، بسترهای مجازی سازی، زیرساخت های ارتباطی، تجهیزات و سرویس­ های تحت شبکه و امنیتی و سایر مواردی که سازمان ها، شرکت ها و افراد می توانند با به کارگیری سرویس های ارائه شده از طرف مرکز داده، اطلاعات و سرویس های مبنتی بر شبکه را بر روی بستر اینترنت، اینترانت، اکسترانت، شبکه داخلی و سایر شبکه ها در اختیار داشته باشند. به طور کلی مرکز داده محلی برای نگهداری از داده ­ها می­ باشد و از آنجا که این داده ها در تجهیزاتی مثل سرورها و تجهیزات ذخیره سازی قرار دارند، به شکل پیش فرض دیتاسنتر محلی برای نگهداری سرورها و تجهیزات لازم برای ایجاد دسترسی به داده ها می­باشد. در نتیجه ساختمان یا بخشی از یک ساختمان که وظیفه اصلی آن نگهداری اتاق کامپیوتر و نواحی پشتیبانی است را دیتاسنتر گویند. البته با ظهور پدیده هایی مانند دیتاسنترهای ماژولار که ترکیبی از اتاقک یا کانتینرهای از پیش ساخته شده و قابل نصب در فضای باز یا هر محل دیگری هستند در تعاریفی همچون استاندارد قدیمی TIA942 نیاز به اصلاح دارد. لازم به ذکر است که در حال حاضر برای ساخت و بهره برداری از دیتاسنتر ۲ استاندارد TIA942 و ANSI/BICSI 002-201 مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از خدمات ای شبکه در زمینه مرکز داده
مشاوره، طراحی و نصب کف کاذب، سقف کاذب، سینی و لدر ارائه دستورالعمل های اجرایی، تست و تحویل، بهره برداری و پشتیبانی
مشاوره، طراحی و نصب سیستم اعلام و اطفاء حریق ارائه نقشه های اجرایی مورد نیاز
مشاوره، طراحی و نصب سیستم سرمایش و تهویه مطبوع آماده سازی پیوست های فنی برای قراردادها
مشاوره، طراحی و نصب درب ایمنی، سیستم “کنترل دسترسی ورود و خروج” و دوربین مدار بسته آماده سازی مستندات و نقشه های مورد نیاز برای برگزاری مناقصه
مشاوره، طراحی و نصب سیستم مانیتورینگ برآورد قیمت تجهیزات و بودجه مورد نیاز پروژه
مشاوره، طراحی و نصب سیستم روشنایی، برق و UPS تهیه و ارائه لیست اقلام مورد نیاز
مشاوره و طراحی در زمینه سطح استاندارد افزونگی مورد نیاز مراکز داده راهبری و پشتیبانی از سیستم های زیرساختی مراکز داده
مشاوره و طراحی در زمینه انتخاب تجهیزات مورد نیاز شبیه سازی بخش های مختلف جهت سایزینگ، انتخاب و بهینه سازی تجهیزات
مشاوره و طراحی مفهومی و برآورد قیمت اولیه برای برگزاری مناقصه نظارت بر تست و تحویل سیستم های زیرساختی
مشاوره و طراحی جهت بهینه سازی اتاق های سرور و مراکز داده جهت رسیدن به سطوح بالاتر و یا افزایش بهره وری انرژی (پیش به سوی مراکز داده سبز) نظارت بر طراحی و اجرای زیرساخت
اجرای کامل زیرساخت مراکز داده همکاری در برگزاری مناقصات و ارزیابی فنی مناقصه گران

 

شرکت آی شبکه یکی از معتبرترین سرویس دهنده در حوزه Collaboration و ویپ می باشد، این شرکت از همان روزهای ابتدایی تاسیس خود با انجام انواع پروژه های ویپ این این سرویس را نظر به سبد خدمات خود اضافه کرده است، مشتریان ویپ شرکت از سازمان ها و شرکت های کوچک، بزرگ، مخابراتی و Enterprise می باشد، همچنین شرکت آی شبکه یکی از مراکز آموزشی سیستم های تلفنی ویپ برپایه استریسک، الستیکس، ایزابل، مایکروسافت لینک، سیسکو CME و CUCM می باشد و دانشجویان متخصص زیادی آموزش داده است.
شرکت آی شبکه توانایی انجام انواع پروژه های ویپ بدون وابسته بودن به یک پلتفورم خاص را می باشد، مشتریان ما خیلی راحت میتوانند در مرحله اول با مشاوره رایگان در مورد خدمات هر کدام از پلتفورم های موجود ویپ از ما اطلاعات کسب نمایند ، مشتری پس از انتخاب پلتفرم مورد نظر، خدمات پیاده سازی، آموزش و نگهداری و پشتیبانی توسط ای شبکه انجام میگردد.

برخی از خدمات ما در حوزه ویپ VoIP :

ایجاد یک مرکز تلفن پیشرفته
پیاده سازی انواع مدلهای پاسخگویی
پیاده سازی مرکز تماس پیشرفته
ارتباط با سیستم مدیریت مشتری CRM
پیاده سازی خدمات پاسخگویی از راه دور
پیاده سازی صف تماس ها
ضبط تماس پیشرفته
و هزاران خدمات دیگر در حوزه ویپ
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

در مرحله اول آی شبکه مشاور شما است، سیاست مدیران اصلی و مدیران میانی آی شبکه در اولین قدم ارائه مشاوره به مشتریان عزیز می باشد
بیشتر مشتریان ما وقتی میخواهند کاری در حوزه فناوری اطلاعات IT انجام بدهند فقط یک ایده از کار خود را در سر دارند و به روال و راه اندازی و مباحث تخصصی آن اشراف ندارند یا مشاهده شده برخی از شرکت ها یا آدم های سودجو از کمبود دانش شخص یا شرکتی سوء استفاده کرده و محصول یا خدمات بی ارزشی را به مشتری ارائه داده است، کارشناسان متخصص آی شبکه برای جلوگیری از شکست ها و صدمه زدن افراد سودجو در مرحله اول سعی در ارائه مشاوره و در خصوص راه حل های نوین فناوری اطلاعات، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی و… به مشتریان می نماید.

برخی از موارد مورد نیاز مشتریان برای مشاوره عبارتند از :

بروز رسانی شبکه های WAN و با استفاده از آخرین تکنولوژی های موجود iWAN و SD-WAN

تهیه انواع IPv4 و IPv6 و BGP number بصورت کامل PI و LIR

طراحی شبکه های SDN و Network Automation

طراحی شبکه های IPv6 و مهاجرت از IPv4 به IPv6

راه اندازی سرویس های برپایه تجارت الکترونیک

پیاده سازی سیستم تلفنی مبتنی بر IP یا VoIP

طراحی شبکه های وایرلس PTP و PTMP

پیاده سازی شبکه ذخیره سازی داده SAN

ایجاد بستر های زیرساختی نوین مخابراتی

طراحی شبکه های FTTX و GPON

پیاده سازی دیتاسنتر یا مرکز داده

ارتقاع شبکه و افزایش بازدهی

طراحی شبکه های NGN

طراحی شبکه های WAN

طراحی و نگهداری شبکه

پیاده سازی ITIL

امنیت اطلاعات

مجازی سازی

جهت درخواست مشاوره با آی شبکه در تماس باشید.

 

سال ها قبل شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی و مخابراتی با روش های DSL که معمولا برروی زوج سیم بود به مشتریان خود اینترنت یا Voice (تلفن) ارائه میدادند، همچنین در برج ها و مجتمع مسکونی های بزرگ و شهرک ها برای ایجاد ارتباط شبکه بین طبقات یا واحد ها از کابل های زوج به هم تابیده یا CAT 5,6 استفاده میکردند.

 عمده معایب های شبکه کابلی و DSL موارد زیر می باشد:

عدم سازگاری با سرویس های VoIP و PMS و BMS
نیاز به فضای بیشتر جهت جایگذاری تجهیزات
نیاز به نیروی انسانی زیاد جهت نگهداری
عدم توسعه پذیری بیشتر
پیچیدگی بیشتر
طول عمر کمتر
امنیت پایین
پهن باند کم
شما با استفاده از تکنولوژی های جدید PON در زیرساخت شبکه خود میتوانید همه محدودیت های ذکر شده را کنار بگذارید و یک زیرساخت قوی با پهن باند بیشتری داشته باشید، آی شبکه در حوزه FTTx و PON و GPON یکی از شرکت های پرچم دار می باشد که توانایی انجام تمام موارد شبکه های پسیو نوری یا PON از نقطه صفر تا صد را دارا می باشد، همچنین آی شبکه بیش از ۱۰۰ دانشجو در این حوزه آموزش تخصصی داده است.

 برخی از خدمات آی شبکه در حوزه شبکه های PON:

پیاده سازی شبکه GPON و integrate کردن با انواع سیستم های کنترل پارکینگ و ساختمان
تامین انواع تجهیزات پسیو و فیبرنوری، دراب کیبل، اسپیلیتر، کانکتور، FAT و انواع باکس ها و…
تامین تجهیزات اکتیو مانند OLT, ONT, SFU, MDU و..
آموزش انواع شبکه های PON و GPON و FTTx
مشاوره در خصوص طراحی شبکه های PON
مشاوره در خصوص تجهیزات اکتیو و پسیو
پیاده سازی سیستم Tr069 و NMS و…
پیکربندی و تنظیم تجهیزات اکتیو
طراحی و توسعه شبکه پسیو
جهت کسب اطلاعات بیشتر با آی شبکه در تماس باشید.

 

آی شبکه بعنوان نماینده شرکت AXIS توانایی اجراء انواع سیستم های کنترلی، حفاظتی و نظارتی تصویری را می باشد. دپارتمان تخصصی دوربین های مداربسته و CCTV آی شبکه با کادر مجرب و حرفه ای و با تجربه همیشه در کنار شما هستند و پاسخگوی شما مشتریان عزیز می باشند.

 برخی از محصولات ما در حوزه CCTV و دوربین های مداربسته:

نرم افزارهای مدیریت تصاویر Video Management Software
نرم افزارهای تحلیل هوشمند Analytics & other application
سیستم های کنترل دسترسی Physical Access Control
Accessories لوازم جانبی دوربین های Axis
مبدلهای ویدیویی Video Encoders
دوربینهای تحت شبکه Axis
ذخیره سازهای تحت شبکه
صدا Audio

برخی از خدمات آی شبکه در حوزه CCTV و دوبین های مداربسته:

مشاوره، طراحی و اجرای شبکه های انتقال تصاویر و دیتا به روش های رادیویی یا بستر فیبر نوری
مشاوره، طراحی و اجرای سیستم های نظارت و مدیریت تصویری تحت شبکه
مشاوره، طراحی و اجرای سیستم های نظارت و مدیریت تصویری آنالوگ

سیستم آنالیز هوشمند نظارت تصویری:

سیستم تشخیص نفوذ ( عبور از مرز ممنوعه / ورود به منطقه ممنوعه)
سیستم تشخیص برداشتن اجسام خاص
شناسایی جنسیت و حالات چهره افراد
نقشه تراکم حضور افراد در مجموعه
سیستم تشخیص اجسام جای مانده
سیستم تخمین و تشخیص جمعیت
سیستم تشخیص حرکات مشکوک
تشخیص اختلال در کارکرد دوربین
تشخیص باز ماندن درب
قابلیت سیستم نظارتی
خواندن پلاک خودرو
ردیابی خودکار حرکت
تشخیص دود و آتش
سیستم تردد شمار
ماژول مانیتورینگ
سیستم هشدارها
گزارشات آماری
شناسایی چهره

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

 

با پیاده سازی مرکز عملیات امنیت SOC در سازمان و یا شرکت ها شما توانایی این را خواهید داشت که انواع حملات و نفوذهای احتمالی و یا موجود در سطح شبکه، سرویس های زیرساختی و… را رصد، آنالیز و بررسی، و از آنها جلوگیری نماید.
مرکز عملیات امنیت برای بهبود راهبردهای فعلی مدیریت حوادث امنیتی و فرآیند‌های امن‌سازی کسب و کار، مدیران امنیتی به پایش و نظارت بلادرنگ و متمرکز وضعیت امنیت سازمان نیازمند هستند. کارشناسان SOC با پایش شبانه‌روزی اتفاقات امنیتی، تحلیل پیشرفته، و با استفاده از زنگ خطرهای خودکار، ارائه‌ی گزارشات مشروح رویکرد پیشگیرانه به امنیت را تحقق می‌بخشد.

مهمترین دلایل پیاده سازی SOC میتواند موارد زیر باشد:

یک: جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات نسبت به رخداد های امنیتی محصولات نرم افزاری و دیتابیس ، سخت افزاهای زیرساختی مانند روتر، سوییچ، فایرول و غیره، بکاپ و ریکاوری اطلاعات و غیره.
دو: پیاده سازی و راه اندازی انواع پروسه ها و روال های تعریف شده در دستور العمل ها، مانیتور و زیر نظر گرفتن تمام فرآینده های تعریف شده توسط کارشناسان و متخصصین مرکز عملیات امنیت SOC
سه: پیاده سازی ساختار جهت بهره وری بیشتر از مرکز عملیات امنیت، آموزش نیروی فنی متخصص SOC جهت پیاده سازی فرآینده های تعریف شده SOC

 خدمات آی شبکه در فیلد SOC:

تهیه فرایندها و رویه های اجرایی در مراکز مدیریت عملیات امنیت
ارائه راه‌حل‌های طراحی و راه‌اندازی یک مرکز عملیات امنیت موثر
مشاوره جهت پیاده سازی مرکز عملیات امنیت
یکپارچه‌سازی تکنولوژی‌های امنیت سازمان
پیاده سازی و تامین محصول SIEM
بررسی و نیاز سنجی

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

 

مرکز عملیات شبکه NOC یکی از موارد مهم و کلیدی در کنترل تجهیزات شبکه و زیر ساخت می باشد که کارشناسان در لایه های مختلف نسبت به زیرنظر گرفتن و مانیتور کردن آنها اقدام میکنند.
چنین مرکزی برای بیشتر سازمان ها و شرکت هایی که دارای ساختار شبکه گسترده و پیچیده دارند توصیه میگردد، راه اندازی NOC تنها با نصب نرم افزار ها و سخت افزار ها کافی نمی باشد و می بایست با پیاده سازی فرایندهای کنترلی و روال های اصولی مرتبط، این مرکز را طراحی کرد.
همانطور که میدانید برای راه اندازی یک مرکز NOC خوب باید از تمام ابزارهای موجود سیستم عامل ها و تجهیزات شبکه استفاده کرد این ابزار ها میتوانید از انواع trap های SNMP گرفته تا Ping و Syslog و بقیه موارد کنترلی که برای به دست آوردن اطلاعات و حالت های کارکردی سیستم و سخت افزارها و نرم افزارها بکار میرود باشد.

 عمده مزیت راه اندازی مرکز عملیات شبکه NOC موارد زیر می تواند باشد:

عملیات پایش و کنترل کارکرد شبکه در هر ساعت روز
ایجاد سیستم پشتیبانی متمرکز و یک دست در سازمان
بررسی و Trouble Shooting مشکلات موجود یا بوجود آمده در شبکه
کنترل و ثبت، و ایجاد لاگ سرور برای ثبت تمام تغییرات در پیکربندی تجهیزات و شبکه
بررسی کارکرد نرمال شبکه و رفع مشکلات مشتریان
کاهش هزینه های نگهداری
ارتقا بلوغ سازمانی در حوزه IT
بهره وری کافی از تجهیزات موجود در ساختار شبکه
بروز رسانی سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری
ارائه گزارش های لحظه ای از شبکه

برخی از خدمات آی شبکه در این فیلد:

مشاوره، تامین تجهیزات، تامین نرم افزار جهت راه اندازی مرکز عملیات شبکه NOC
آموزش پرسنل و کارکنان جهت استقرار در مرکز عملیات شبکه NOC
پیاده سازی فرآیند های صحیح NOC در بخش های تجاری، فنی، عملیاتی، تحلیلی
راه اندازی مرکز عملیات شبکه NOC با آخرین تکنولوژی ها موجود
پیاده سازی سیستم تیکتینگ

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

همه روزه دنیای فناوری اطلاعات IT پیشرفت میکند انواع سرویس ها و خدمات نوین در این حوزه به بازار معرفی میشود و مشتریان شرکت IT زیاد و بیشتر می شوند، هر روز تماس های تلفنی مختلف با مرکز پشتیبانی و نگهداری سرویس ها گرفته می شود و این روال همیشه در حال پیشرفت است، یکی از مدل های ارائه سرویس های دامنه دار تجاری پیاده سازی ITIL در شرکت ها و سازمان ها می باشد.
با ITIL فرآیند‌های بدون ساختار و پر هرج و مرج را پشت سر بگذارید، با راه‌حل های ITIL، شما ‌می‌توانید سرعت ارائه سرویس‌های فناوری اطلاعات به کاربران سازمانتان را افزایش دهید و میزان رضایت از خدمات فناوری اطلاعات را به طرز چشمگیری بالاتر ببرید.
آی شبکه با سال‌ها تجربه در پیاده سازی و مشاوره ITIL و سیستم های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات همگام شما در پروژه‌های بهبود خدمات فناوری اطلاعات سازمانتان است.
ITIL معروف‌ترین روش مدیریت خدمات فناوری اطلاعات است که در حقیقت مجموعه‌ای از روش‌ها و تجارب موفق در این حوزه می‌باشد. پیاده سازی و مشاوره ITIL در یک سازمان باعث بهبود عملکرد خدمات فناوری اطلاعات در سازمان یا شرکت می‌شود همچنین باعث همسو شدن فرآیند‌های خدماتی با نیازهای تجاری سازمان می گردد.

تجربه شرکت ها و سازمان هایی که ITIL را پیاده سازی کرده اند موارد زیر می باشد:

کاهش بیش از ۲۵ درصد تماس های واحد پشتیبانی

کاهش بیش از ۴۰ درصد از هزینه های پیشتبانی مشترکین

در بیشتر موارد خدمات مورد ارائه  بیش از ۵۰ درصد افزایش سرعت داشته است

پس از پیاده سازی ITIL بیش از ۴۰ درصد از هزینه ها صرفه جویی شده است

برای اطلاعات بیشتر و پیاده سازی ITIL حتما با ما تماس بگیرید.

اینترنت اشیاء Internet of things یا IoT بعنوان یکی از تکنولوژی های جالبی است که در سال ۱۹۸۲ مطرح شد و با ورود IPv6 به دنیای اینترنت استفاده از این تکنولوژی پر رنگتر و کاربردی تر شد، در دنیای فناوری اطلاعات شما به وسیله IoT توانایی کنترل تمام تجهیزات الکترونیکی را از همه جای دنیا را خواهیند داشت. آی شبکه با بهره گیری  از دانش و تخصص مهندسین داخلی و بهره‌گیری از تجربیات و فناوری بروز شرکای تجاری خارجی خود که از معتبرترین برندهای جهانی محسوب می‌‌شوند، آماده است مجموعه ای از راه‌حل‌های مناسب را در حوزه فناوری اینترنت اشیاء در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

برخی از حوزه های کاری که میتوانند از اینترنت اشیاء استفاده کنند:

انرژی (نفت و گاز و نیرو)

سلامت و بهداشت

حمل و نقل

صنعت

امنیت

برخی از مهمترین خدمات آی شبکه در حوزه IoT عبارتند از:

طراحی و برگزاری دوره های اینترنت اشیاء

ارائه راه حل در حوزه های انرژی هوشمند

تامین تجهیزات جهت کاربرد های مختلف

ارائه مشاوره در خصوص فناوری IoT

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور